בחירת רישיון
התחברות

כמה עולה רישיון נהיגה? כמה עולה תיאוריה? הכל כאן

כמה עולה רישיון נהיגה? כמה עולה תיאוריה? הכל כאן

הוצאת רישיון הנהיגה היא שלב מרגש בחייו של כל אדם. הרישיון הזה מסמל הן את העצמאות שלו והן את האפשרות להתנייד ממקום למקום בצורה חופשית וללא תלות באנשים ובשירותים אחרים.
יחד עם זאת, כדי להגיע למצב הזה, נדרשים לעבור מספר תהליכים, כאשר הבולטים והמשמעותיים ביותר הינם המבחן העיוני, כלומר התאוריה, והמבחן המעשי, או בשמו המוכר יותר, "הטסט".

אך האם כל פרוצדורת הרישיון מתחילה ומסתיימת ביכולות ובהשקעה שלנו? ובכן, כמו כמעט בכל דבר, גם תהליך הוצאת הרישיון מלווה בדבר נוסף, והוא עלות הוצאת הרישיון. כאמור, ההוצאה הכספית העיקרית היא על לימודי הנהיגה עצמם, אך יש הוצאה גם על מבחן התאוריה, על הטופס הירוק ועל מבחן הטסט. לכן, במאמר זה תקבלו תשובות לשאלות כמה עולה רישיון נהיגה וכמה עולה תאוריה.

עושים סדר – כמה עולה תיאוריה

כל תלמיד נהיגה בפוטנציה יודע – השלב הראשון בדרך לרישיון הנכסף מתחיל בלימודים עיוניים. נכון, זה עלול להיות מתיש וזה עלול להיות מאתגר, אבל אין מה לעשות, חובה על כל תלמיד לעבור את המבחן הזה. כל נהג שנוהג על הכביש, באמתחתו הצלחה במבחן התאוריה. כיום, עם התפתחות האינטרנט והטכנולוגיה ישנן מגוון דרכים ללמוד בצורה עניינית וידידותית את לימודי התאוריה. למשל, תוכלו למצוא באינטרנט ובחנות האפליקציות את "נוהג", המדריך הדיגיטלי המוביל בישראל ללימודי תיאוריה.

אם כן, בתור התחלה, עוד לפני שאתם ניגשים למבחן התאוריה, יש להנפיק את הטופס הירוק. הטופס עצמו הינו ללא עלות, אך כדי לקבל אותו יש לעבור חוות דעת של אופטומטריסט, כאשר העלות לבדיקה נעה בין 30 ₪ ל50 ₪. ההשפעה על המחיר טמונה בעיקר במיקום הגיאוגרפי של מקום הבדיקה.

לאחר שהשלמתם את הבדיקה מגיעה ההוצאה הבאה – אגרה עבור מבחן התאוריה. התשלום עבור האגרה הינו 63 ₪ בלבד וניתן לשלם אותה דרך אתר האינטרנט או במקום הבחינה. במידה ולא עברתם את הבחינה (אין סיבה שלא תעברו באם למדתם היטב), תצטרכו לשלם את האגרה גם על המבחן הבא.

כמה עולה רישיון נהיגה? תתחילו לחסוך

עד עתה לא שמעתם סכומים שהפילו אתכם מהכיסא, בכל זאת אלו תשלומים סמליים בלבד. עם זאת, הגיע הזמן לדבר על ההוצאה האמיתית שכרוכה ברישיון הנהיגה. בתור התחלה, חשוב לדעת שסכום השיעורים המינימלי שצריכים לעבור הוא 28, כאשר לא תמיד, בייחוד ברכבים עם גיר רגיל, זה מספיק.

שיעור נהיגה ממוצע אורך כ-45 דקות והעלות שלו נעה, נכון ל2022 בין 130 ₪ ל170 ₪. זה תלוי מורה וכמובן מיקום גיאוגרפי. ככל הנראה שבערי המרכז העלות לשיעור תהיה גבוהה יותר מאשר באזור הדרום המרוחק (באר שבע ודרומה). כלומר, אם תלמיד לקח בממוצע 30 שיעורי נהיגה, ההוצאה תגיע לכ-4,500 ₪, ועוד לא דיברנו על עלויות המבחן המעשי.

כדאי לדעת שלפני כ-20 שנה מחירי השיעורים הפסיקו להיות מפוקחים על ידי הרשויות, כך שישנה תחרות רבה על הנהג המתחיל. לכן, מומלץ לעשות השוואת מחירים ואף לבצע התמקחות קלה לפני שאתם סוגרים עם מורה ספציפי.

והנה הדובדבן שבקצפת, הלא הוא הטסט. עברתם אותו? ברכות, תקררו את השמפניות. אם לא צלחתם אותו, ובכן תיפרדו מ547 ₪ נוספים. כלומר, אם נזקקתם לשני מבחנים מעשיים תאלצו לשלם 1094 ₪, וזה לא כולל כמובן את הטסט הפנימי שעושים עם המורה לפני הטסט המעשי.

לסיכום, הוצאת רישיון הינה דבר מרגש אך כולל עלויות כספיות רבות. לכן, תשמרו קצת כסף בצד או שתבקשו קצת תמיכה מההורים, הכל קביל. בהצלחה!