בחירת רישיון
התחברות

הכללים שיסבירו לכם איך לעבור תיאוריה בהצלחה

הכללים שיסבירו לכם איך לעבור תיאוריה בהצלחה

רישיון נהיגה זהו חלומו של כל נער, אך גם כל אותו נער יודע שהדרך לשם רצופה לא מעט באמפרים.
לא מעט אנשים שמחזיקים בכיסם את רישיון הנהיגה הנכסף יודו בפניכם שהשלב המאתגר ביותר בהוצאת הרישיון היה מבחן התאוריה, כלומר המבחן העיוני של חוקי הכביש.  במבחן ישנן 30 שאלות ואין הרבה מקום לטעויות. אם שגיתם ב5 שאלות תאלצו לגשת שנית למבחן. נשמע מלחיץ? אולי קצת, אבל אם תקראו את שורות אלו, הן ירגיעו אתכם מהר יותר ממה שחשבתם.

לפני שאתם ניגשים למבחן התיאוריה, חשוב לוודא שאתם ממלאים את כל הטפסים הרלוונטיים ושעשיתם את הבדיקות הנדרשות על פי משרד התחבורה. לאחר מכן או במקביל, קחו לעצמכם זמן שאותו אתם מקדישים אך ורק ללימודי התיאוריה. כדי ללמוד כראוי מומלץ להיכנס לאתרים המלמדים את הנושא בצורה מסודרת ועניינית, כמו למשל באתר "נוהג" לו גם קיימת אפליקציה ייעודית ללימודי תיאוריה.

משקיעים זמן – מרוויחים שקט

ההמלצה של כל מי שהוציא רישיון היא כזו – תשקיעו זמן בלימודי התאוריה, גם אם אין לכם כוח ופנאי לזה, כי ברגע שתמרחו את זה אתם תעכבו את רישיון הנהיגה שלכם.
עם השנים וההבנה שרוב האנשים לא מאד מתחברים לנושא הנלמד, פיתחו חברות שיטות לימוד ידידותיות ונגישות יותר שעוזרות להתחבר לחומר בצורה טובה יותר וגם עוזרים לכם להבין איך לעבור תיאוריה בהצלחה.

בנוסף, חשוב להבין שהלימודים האלו אינם עוד מטרד. גם כאשר חיילים מתאמנים לצאת לקרב הם עוברים לא מעט הרצאות עיוניות כדי להבין טוב יותר את השטח. כך גם בנהיגה. אתם תלמדו את התמרורים שברחבי הכביש, תלמדו את נושאי הבטיחות וכמובן את תפעול הרכב ברמה התאורטית.
ככל שתלמדו טוב יותר ותבינו את החומר כך גם יהיה לכם קל יותר בשיעורי הנהיגה עצמם.

איך לעבור תאוריה בהצלחה – גם אם צריך הקלות

מבחן התאוריה רוצה להבין כמה אתם שולטים בחוקי התנועה, בבטיחות ובתפעול הרכב. אם תשננו את החומר היטב, אין שום סיבה שלא תעברו אותו כבר בהזדמנות הראשונה.
אם כן, קיימים מספר נדבכים שונים שחשוב לשים לב אליהם. למשל, אם אתם לא דוברים את השפה העברית ישנם מבחנים מונגשים לשפת האם שלכם, בין אם זה רוסית, אנגלית ערבית ועוד.

גם ללקויי למידה יש דרכים לעבור את התאוריה בהצלחה. עם האישורים הרלוונטיים, ניתן יהיה לגשת למבחן שלא יעשה בכתב אלא בשמע, ואף בחינה בעל פה.

כאמור, המבחן עצמו בנוי מ30 שאלות כשמתוכן תצטרכו לענות על 26 שאלות נכונות. המבחן בנוי בסגנון אמריקאי, כלומר תצטרכו לענות על תשובה אחת נכונה מבין 4 אפשריות. השאלות נלקחות מתוך מאגר עצום של כ-1800 שאלות שקיימות באתר משרד התחבורה. המספר הבהיל אתכם? אין לכם מה לחשוש, רובן דומות, ובנוסף רק 1200 מתוך השאלות רלוונטיות למבחן על רכב פרטי.

דגשים למי שצלח את מבחן התאוריה

ראשית, יש לזכור כי תוקף המבחן הוא ל-3 שנים מרגע שצלחתם אותו. בנוסף, לא תצטרכו לכסוס ציפורניים בהמתנה לתשובה חיובית או שלילית, כיוון שאת התוצאות אתם מקבלים בתוך כרבע שעה מרגע ההגשה. גם אם עברתם את המבחן וגם אם לא, יופיעו לכם התשובות שבהן טעיתם. במידה ולא טעיתם באף אחת מן השאלות לא תהיינה כאלו. לאחר שצלחתם את המבחן תוכלו לגשת למורה נהיגה שתבחרו, תגישו לו את טופס האישור של התאוריה ותוכלו להתחיל ללמוד שיעורי נהיגה. בהצלחה!