בחירת רישיון
התחברות

זימון תור למבחן התאוריה – כללים שצריך לדעת

זימון תור למבחן התאוריה – כללים שצריך לדעת

הגעתם לגיל שבו אתם זכאים להתחיל ללמוד נהיגה? חשוב לדעת שכל מי שמעוניין להוציא רישיון מחויב על פי חוק לעבור מבחן עיוני, או בשמו המוכר, מבחן התאוריה.
למבחן זה ניגשים אנשים שטרם השיגו רישיון נהיגה ומי שקיבל שלילה וצריך לבצע את מבחן התאוריה מחדש. בנוסף, מי שנכשל במבחן התאוריה הראשון שלו, יוכל לגשת שוב למבחן זה ללא בעיה, ועל כך נרחיב בהמשך.

טרם הגעתכם למרכזי הבחינה הפרוסים בארץ יש לבצע זימון תור למבחן התאוריה. פעולה זו אינה מסובכת או מורכבת, אך צריך לדעת כי ישנם כמה דברים שצריך לבצע לפני קביעת מועד לבחינה.

הדרך להוצאת רישיון מתחילה כאן

כאמור, את זימון התור מבצעים כאשר ברשותכם כל המסמכים הדרושים שאיתם ניתן יהיה לגשת לבחינה העיונית. בתור התחלה, יש להוציא טופס בקשה לרישיון. זהו טופס שאותו ניתן למלא באופן מקוון והוא מקנה לך את האפשרות להצהיר על מצבך הרפואי. בטופס ממלאים פרטיים אישיים ופרטי התקשרות ובוחרים את דרגת הרישיון שאליה אתם מכוונים. לאחר מכן, תתבקשו למלא הצהרה רפואית.

לאחר שתקבלו את העתק הטופס לכתובת הדוא"ל תוכלו להמשיך לשלב הבא והוא צילום תמונה אשר תלווה תופיע על רישיון הנהיגה שלכם. לצורך הנפקת התמונה יש להגיע עם תעודה מזהה.
לאחר צילום התמונה, יש לגשת לבדיקת ראיה אצל אופטומטריסט מורשה מטעם משרד הרישוי. האופטומטריסט יוודא שאתם אכן כשירים לנהיגה.

מתחילים ללמוד למבחן

השגתם את כל הטפסים הרלוונטיים?  עכשיו פניכם צריכות להיות מכוונות למטרה הבאה והיא המבחן העיוני. כדי לעבור את המבחן בהצלחה מומלץ ללמוד היטב את החומר, שכן מטרת השאלות היא לוודא שאתם אכן מבינים את חוקי התנועה ותפעול הרכב. לכן, יש להשקיע זמן בלימוד לבחינה והעדיפות היא דרך מקום שמסביר את החומר היטב ובצורה מקיפה. אחד ממקורות הלימוד המוכרים בישראל הינו אתר "נוהג" אשר מציג את לימודי התאוריה לכל סוגי הרכבים. כך שגם אם בחרתם ללמוד נהיגה על משאית כבדה, האתר ידריך אתכם בהתאם.

זימון תור למבחן התאוריה – יותר פשוט ממה שחשבתם

לאחר שהחומר התאורטי יושב אצלכם כמו שצריך, זה הזמן לעשות את הצעד הבא והוא לזמן תור למבחן התאוריה. כדי לקבוע מועד לבחינה יש להיכנס לאתר של מבחני התאוריה בישראל ולהירשם למועד הפנוי הבא. בישראל פרוסים 22 מרכזי בחינות של משרד התחבורה, מצפון ועד דרום. בחרו את הסניף שקרוב לביתכם ולאחר מכן תעברו למילוי טופס.
בטופס, תתבקשו למלא פרטים מלאים וסוג הבחינה שאותה את מבקשים לבצע. לאחר מכן, יוצג לפניכם יומן ובו תוכלו לבחור את מועד הבחינה ואת השעה שלה. השלב האחרון הינו חלון התשלום, בו ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי.

כאשר אתם ניגשים פיזית למבחן, יש לוודא כי יש בידיכם תעודה מזהה, טופס ירוק המאשר שהינכם זכאים להוציא רישיון ואגרת התשלום שמתבצע מבעוד מועד.

מבנה המבחן

לאחר שביצעתם זימון תור למבחן התאוריה, כדאי שתדעו מה מצפה לכם.
משך המבחן עצמו הינו 40 דקות והוא נעשה בצורה מקוונת דרך מחשב והוא תקף ל3 שנים. הבחינה מורכבת מ-30 שאלות בסגנון של בחירה מרובה, ולכל אחת יש תשובה נכונה אחת בלבד. השאלות נלקחות בצורה שרירותית מתוך מאגר ממוחשב של כ-1200 שאלות שונות.

אם עניתם נכונה על 26 שאלות, עברתם את המבחן העיוני בהצלחה. אם טעיתם ביותר מ4 שאלות, תוכלו לגשת למבחן חוזר כבר למחרת. שיהיה לכם בהצלחה.